12-dniowy plan prostych ćwiczeń literackich: dzień czwarty

Dzień czwarty: napisz list do agenta/agentki, mówiący o tym, jak wspaniała jesteś.

Cóż, ponieważ na razie nie mam żadnego ukończonego tekstu, z którym bym mogła się zaoferować potencjalnemu agentowi będę musiała improwizować. Na potrzeby tego ćwiczenia to Wy będziecie agentami 🙂

Drodzy Agenci,

nie napiszę, że nie jestem taka, jak wszyscy, bo choć bardzo chciałabym w to wierzyć – wyrosłam już z tego naiwnego przekonania. Jestem zbiorem powtórzeń słów, zdań, myśli i uczuć wszystkich ludzi, jakich w swoim życiu spotkałam (czy to osobiście, czy poprzez opowieści). Nie czuję się z tym niekomfortowo, raczej niepewnie, ponieważ nie mogę mieć tego cudownego poczucia, że od każdego niesamowitego człowieka nauczyłam się wszystkiego, czego powinnam.

Kocham książki, koty, papierosy i pewną osobę, która jako jedyna miała okazję widzieć większość moich twarzy – zwłaszcza tych złych – i mimo tego zdecydowała się, że będzie przy mnie.

Boję się zapominania. Zwłaszcza tego, kim naprawdę jestem. O ile wydaje się to obawa nienaturalna i nawet śmieszna, o tyle nauczona doświadczeniem czuję, że czasem codzienność z nas tę tożsamość wypłukuje. Stąd ten strach.

Chcę zostać pisarką – jakże banalnie wyglądają te słowa, które przecież faktycznie odpowiadają mojemu marzeniu. Te trzy wyrazy, nieważne jakiego kroju pisma bym użyła, w jakie inne określenia nie ubrałabym tej myśli, mam poczucie, że dopóki nie postawię kropki po ostatnim zdaniu mojej książki – będzie to dla mnie tylko czczą pisaniną.

Oto jestem – zlepek własnych i cudzych doświadczeń, który dopiero się uczy jak swoje wielkie rozczarowania i jeszcze większe uniesienia przekuwać w słowa.

Kłaniam się nisko,
eM eR. 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s