Kolejna garść osobowości z TWAU. Mam nadzieję, że Was to nie nudzi i że pomagam tej grze tylko zyskać na wartości. Życzę przyjemnej lektury [kliknij tutaj, żeby przenieść się do poprzedniej części, bądź w to miejsce, żeby zapoznać się z pierwszą częścią].

240px-CW_Mary_Workshop

Bloody Mary (ang. Krwawa Maria) – myślę, że większość z nas zna ją z opowieści wymienianych między sobą na zielonych szkołach czy koloniach po ciszy nocnej. W grze jest ona, podobnie jak Dee i Dum, antagonistką Bigbiego. Z całym powodzeniem można stwierdzić, że jest ona jedną z najbrutalniejszych postaci w całej rozgrywce. W chwilach zagrożenia rozszczepia się na milion swoich odbić. Wyjątkowo nienawidzi luster.

 

250px-CW_Nerissa_Worried

Nerissa (włos. Czarnowłosa) – kiedy spotykamy ją po raz pierwszy Bigby pyta, czy już się gdzieś nie spotkali. Ona odpowiada, ze w dawnych czasach była Małą syrenką. Pochodzi z baśni Andersena o tym samym tytule. Razem z Faith powtarza bardzo często zdanie „These lips are sealed” (ang. „Te usta są zapieczętowane”). Dzięki niej udaje nam się wpaść na poważny trop w naszym śledztwie. Jej postać jest istotna na samym końcu gry, ponieważ jej słowa dezorientują gracza. Mam co do tego swoje podejrzenia, ale ich nie zdradzę.

250px-CW_Flycatcher_Hall

Flycatcher (ang. Łapacz much) – pochodzi z baśni Żabi król. W grze nie odgrywa zbyt istotnej roli, pokazuje się tam epizodycznie. Jest woźnym. W literaturze utożsamia się go z pięknym wnętrzem zaklętym w obrzydliwej powłoce. Moja promotorka twierdziła, kiedy podczas naszej zabawy andrzejkowej wyciągnęłam jego wizerunek jako swojego partnera, że to obraz samego seksu. Fizyczność mężczyzny, według jej słów, miała być nieciekawa, jednak niezwykle wartościowa.

250px-CW_Tim_Waiting

Tiny Tim (ang. Mały Tim) – jego postać pochodzi z Opowieści wigilijnej Dickensa. W książce jest pogodnym, niepełnosprawnym chłopcem. W grze jest odźwiernym i prowadzi nas do Crooked Mana. Porusza się o kulach. Przybliża Bigbiemu nieco inną stronę swojego szefa.

 

 

240px-CW_Jersey_Lair

Jersey Devil (ang. Diabeł z New Jersey) – legendarny potwór, którypodobno urodził się jako bardzo brzydkie lub zdeformowane, lub trzynaste dziecko, które zostało porzucone przez matkę. Zabijał zwierzęta hodowlane, ale uważa się go również za manifestację kompleksu społecznego, karzącego matki, które porzuciły swoje dzieci. W grze staczamy z nim dwukrotnie walkę, jednak nie jest on postacią istotną fabularnie.

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “The Wolf Among Us a znane nam opowieści, cz. 3

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s