Postaci z tej niesamowitej gry zostało jeszcze sporo i muszę przyznać, że zajmuję się tym przede wszystkim ze względu na to, żeby odchorować zakończenie ostatniego epizodu. Pozostaje jeszcze nadzieja, że twórcy skuszą się na tworzenie drugiego sezonu, ale boję się, że nie dorównałby on pierwszemu. Przejdę jednak do kolejnych postaci. [Jeśli nie czytałeś pierwszej części możesz ją znaleźć TUTAJ.]

250px-CW_Colin_Beer

Colin – pochodzi z baśni Trzy małe świnki. Twierdzi, że przyjaźni się z Bigbym, choć czasem robi mu wyrzuty o to, że wilk kiedyś zniszczył mu dom. Z początku myślałam, że to najmądrzejsza ze świnek, która miała murowany domek, ale widocznie autorzy gry i komiksu nie zaakceptowali wersji, że w oryginalnej baśni braci Grimm dwie pierwsze świnki zostają zjedzone przez wilka. Niestety, nie wiemy, czy jest to świnka ze słomianego, czy z drewnianego domku. W grze nie odgrywa zbyt ważnej roli.

250px-CW_Beauty_TrialBeauty (ang. Piękna) – myślę, że jej historii nie trzeba przedstawiać. Pochodzi z baśni Piękna i Bestia napisanej przez francuską pisarkę  Gabrielle-Suzanne Barbot de Villeneuve, choć później opowieść ta uległa przekształceniu i skróceniu przez inną twórczynię Jeanne-Marie Leprince de Beaumont. W grze spotykamy ją już na samym początku, kiedy prosi nas, żebyśmy nie mówili Bestii, że ją widzieliśmy. Później pomaga nam w śledztwie i informuje nas o kilku interesujących sprawach.

Beast (ang. Bestia) – niezwykle zazdrosny i troskliwy mąż Pięknej. Podejrzewa nas o romans z ukochaną i 240px-CW_Beast_Angrydochodzi do dość poważnej sprzeczki, która kończy się rozlewem krwi. W literaturze jego postać utożsamiana jest z popularnym stwierdzeniem, że nie sam wygląd się liczy.

240px-CW_Gren_NeutralGrendel – w literaturze znany jest z epickiego poematu heroicznego Beowulf anonimowego pisarza. Jest jednym z głównych bohaterów, a raczej potworem, który zostaje pokonany przez tytułowego bohatera poematu. Beowulf wyrwał mu rękę, co sprawiło, że stworzenie uciekło i wykrwawiło się na śmierć. Do tej legendy nawiązuje zachowanie Bigbiego, który (w zależności od wyboru gracza) podczas walki mógł oderwać Grendelowi ramię.

250px-CW_Dee_Lair

Tweedle Dee – znany, wraz ze swoim bratem Tweedle Dumem, z Alicji po drugiej stronie lustra. Są jednymi z ważniejszych antagonistów Bigbiego i pracują dla Crooked Mana. W języku angielskim występuje powiedzenie, że dwójka osób jest do siebie podobna jak Dee i Dum. W grze możemy zdecydować, czy uśmiercimy jednego z braci, po tym, jak jesteśmy wciąż przez nich atakowani.

250px-CW_Georgie_Betrayed

Georgie Porgie – jego postać pochodzi z angielskiej rymowanki, w której chłopczyk o tym imieniu całuje dziewczynki i doprowadza je do płaczu, po czym ucieka, kiedy inni chłopcy wychodzą z domów się pobawić. W rymowance występuje (prawdopodobnie przede wszystkim dla rytmizacji) wyrażenie „Puddin’ and Pie”. W grze pod tą nazwą Georgie Porgie ma swój klub ze striptizem. W dalszej rozgrywce możemy zdecydować, w jaki sposób Georgie umrze.

Reklamy

2 uwagi do wpisu “The Wolf Among Us a znane nam opowieści, cz. 2

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s